21 Nisan 2016 Perşembe

Seviyor musun?


Bu yaşananları hak etmedim diyerek kendinizi avutmayın. Hayat bu işte. Mutlu olmayı istemiyorsunuz işin özü bu. Gerek iş gerek aşk hayatımız bize acı vermeli. Sevgiden anladığımız bu. Delicesine yakmalı, yıkmalı, karşımızdakinin canını çıkarmalı, ciğerini sökmeliyiz ki, kendi yaramız kabuk bağlasın. Ta ki diğer yaralı kabuğu kopartana dek.

Söyleyeceğim tek şey var. Komik, çok komik. İnsanları anlıyorum ama ne mantığım ne kalbim bu gerçeği kabul etmiyor. Neden huzur dolu yaşamak varken acının peşinde koşuyorsunuz. Üstelik mutluluk burada diyerek. Hayat yeterince zor değil mi? Başkaları tarafından alınan darbeler er ya da geç iyileşiyor, kendi kendinize vurduklarınız ise ömür boyu sizinle yaşıyor. Kültürleriniz, yaşadıklarınız, duygularınız öylesine uzak ki benden. Sevmeyi bilmeden "Seni Seviyorum" cümlesi öyle çok dolanmış ki dilinize, saygısızlık sevgisizlik diz boyu. Birkaç saat dahi yalnız yaşamayı bile beceremiyorsunuz çünkü kendinizi sevmiyorsunuz.

Bravo! Tebrikler sevgisizlik içinde ölün öldürün birbirinizi, ama bana dokunmayın. Uzak olun, yasak olun. Canım isteyince karışırım aranıza, isteyince sıyrılırım. Dayanamam başka türlü. Güçsüzsünüz her şeyin başında, sıkışınca dönüveriyorsunuz arkanızı. Gerekli olduğunuz zamanlarda yoksunuz ortada. Sizden pek bir şey istemedim aslında. Sadece dürüst olmanızı bekledim. İstediğiniz ne ise benden onu söylemenizi, oyunlar karıştırmadan, maskeler takmadan. Beni kandırmaya çalışırken hep kendinizi kandırdınız.

Şimdi lütfen sevin kendinizi. Başkalarının nasıl yaşadığına değil, biraz da kendinize bakın...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder