21 Nisan 2016 Perşembe

Sırrı Durgunluğumun İçinde

Bugün bir tuhaflık var bende. Garip bir durgunluk. Hani bazen öylece yürürken yaşam yolunda çatallanır ya, sanki parmağını oynatsan dünya değişecek gibi gelir büsbütün. Korkarsın, bir seçim yapmaktansa bırakmak istersin kendini akıntıya. İşte böyle sihirli bir gün bugün. Sanki başrol oynarsın ama bilirsin sen hayat sahnesinde sadece bir figüransın. O elini oynatsan her şeyi değiştireceğin kandırmacası içinde seçimin ne olursa olsun biçilmiştir elbisen. Giyeceğini bilirsin yine de ürperirsin işte. Yaşam senin için sürprizler hazırlamaktadır. Bilirsin,koyun gibi beklersin. Ve tam da bu çaresizlikler içinde o garip durgunluk sarar seni. İçinde fırtınalar kopar aslında. Kimseler bilmez,anlatmak istesen yapamazsın,cümleleri oluşturacak kelimeleri seçemezsin.

İşte böyle bir gün bugün. Tüm yaşamının değişeceğini hissedersin. Saatler geçmek bilmez, karanlıktan gelen bir ses misali hem korkar hem üzerine gidersin.

Off! Biliyorum değişen ne olursa olsun zamanın ilerlemekte. Değişimin ne olursa olsun bir şeyler eksilmekte.Ve bu boyutta neler olursa olsun ruhumuz büyümekte. Bir tarafımda insana ait yaşanacak ne varsa yaşamaya çalışan ben, bir tarafımda bir anda yabancılaşip insanca duygularımı küçümseyen bir başka ben. Bir yanda tüm insanları her yönü ile kabullenip seven ben bir yanda onların zayıflıkları karşısında gözlerini kocaman açarak seyreden ben. Bir yanda ben bir yanda benim içimdeki ben.

Bugün bir tuhaflık var bende. Ama mutluyum. Sırrı durgunluğumun içinde. Öyle durgunum ki gözlerime baksalar yansımalarını görürler içinde. Ve yanılsamalarını yansımalar içinde...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder