29 Mayıs 2016 Pazar

Uyanış
İnsanoğlu gözü açıkken uyuyan tek varlık değil elbet, bununla birlikte kendisi ile beraber çevresindekileri de uyutabilen tek varlık. Uyurken farkında değilsindir uykunun, rüyalar eşliğinde kimi zaman derinleşir kimi zaman uyanıklığa eşit bir düzeyde inişli çıkışlıdır. Uykuna en çok eşlik eden alışkanlıklarındır. Sana saçma bir güven duygusu dışında hiçbir şey vermeyen alışkanlıkların. Ömür boyu sana öğretilen hayatı yaşarken, sana ait olmayan duyguların tekst olur canlandırdığın. Sen yaşarım sanırsın, oysa sana ezberletilen repliklerdir yaşamın. 


Sonra gün gelir, huzurla yaşarken uykunda, senden çok uzakta bir acı ile birlikte, tarif edemediğin bir yere uyanırsın. Kendini Alice Harikalar Diyarında sanırsın. Ardı ardına sorular gelir dimağına, neredeyim, ne yapıyorum, nereye gidiyorum, bu çevremdekiler de kim, kim söyledi tüm bu sözleri, kim katlandı bunca saçma davranışa, kendimi nasıl affederim? 


Evet uyandın, günaydın. Telaş yapmaya gerek yok. Sadece kati kararlar verip birkaç eylem ile yeniden başlayabilirsin gerçek hayaline. Evet artık uyandın. Daha bir güçlüsün şimdi, uyanıkken kâbus görülmez biliyorsun.
Şimdi sen seninle daha güçlü, şimdi sen seninle ne istediğini bilen. Darısı diğer uyuyanların başına, hiç beklemedikleri bir zamanda doğum sancısıyla…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder