26 Haziran 2016 Pazar

Hadi Kalk Deyince Gelebilecek Biri Olmalı İnsanın Hayatında
Hadi kalk deyince gelebilecek biri olmalı insanın hayatında. Birileri değil, yalnızca biri. Ne yapacağın önemli olmamalı onun için, kiminle olduğu önemli olmalı. Hatta bazen hadi kalk demeden kolundan tutup götürmeli seni uzaklara. Kimseye hesap vermeden özgürce.Tek bağlayıcılığın birbiriniz olmalı. Bir sen daha olmalı insanın hayatında, dışarıdan baktığında içini titreten. Kırılacak diye ödünün koptuğu.
İsteyip te sahip olamadığım ne oldu bilmiyorum. Sanırım hiçbir şey. Geçici ve şımarık istekleri saymıyorum elbette. Ama hadi kalk gidelim tipi biri hiç olmadı bunu biliyorum. Benimle kitaplar okuyan ve sonrasında tartışan, hayatı anlamaya çalışan, yaşamı olduğu gibi kabul ederken bile kalbi isyanlarda, hiç sevmemiş gibi seven, prangasız, köleliğinin farkında ama hala kaçmaya çalışan, çabalayan biri hiç olmadı. Sadece bana bakarken değil görmediği zamanlarda da seven ve her şeyin üstünde tutan biri.
Diyeceksiniz sen yapabiliyor musun bunların hepsini. Ben yapamadığım şeyleri istemem ki. Eğer yapabiliyorsam mümkündür demektir, mümkünse istemek hakkımdır. Benim yapamadığım olduğu gibi sevmek belki de. Ama olmamış işte, ne yapayım? İstemediği, toplumun öyle olması gerekleriyle yarattığı dünyalarına sıkışmış bir sürü insan. Nasıl mutlu olsunlar, dibine kadar mutsuzlar ama sevgili beyinleri bir gram değişmelerine izin vermiyor. Kınamıyorum, yanlış anlaşılmasın, sadece birey olarak aslında iyi olan tüm bu insanların topluluk içinde nasıl kaybolup gittiklerini seyretmek üzüyor beni.
Hadi kalk deyince gelebilecek biri olmalı insanın hayatında, nereye gidiyoruz diye sormayan, tek düşüncesi yanında olmak olmalı, tek bavulu ellerin.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder