2 Şubat 2018 Cuma

Hiç Ömrünü Tamamlamayı Bekleyen Birine Eşlik Ettiniz mi?
Hiç ömrünü tamamlamayı bekleyen birine eşlik ettiniz mi? Kalkacağı hangi günün son gün olduğunu bilmeden, hayattan çaldığın her bir nefes kıymetlidir. Kısacık bir zaman sonra bir anı olarak kalacağını bilirsin içten içe. Her öpücük belki de sondu düşüncesiyle biraz daha uzun ve içine çekerek verilir.

Seni terk edecek olmasından doğan bencilce bir öfkeyi hissederken kalbinin az sağında bir yanma eşlik eder günlerine. Bazen telaşlı günler yaşarsın, hastanelerde. Kendi hastan az iyileşti mi, sağa sola ilişir gözlerin. Doktora gidip öylece çıktığın hastane günlerinin ardından hiç bilmediğin prosedürler öğrenirsin. Ve mavi kod şimdiye dek zihninde yer alan tüm mavileri öldürür.

Tüm olan bitenin içinde kendinle sonu gelmez çatışmalar içinde bulursun kendini. Bir insana doğumla verilmiş her şeyin, fiziksel, zihinsel her ne varsa nasıl da terk edip gittiğine şahit olursun. Her gün binlerce karar alır her gün vaz geçersin. Bunca değersizlik ve hiçliğin içine saklanmış her şeyin o muhteşem anlamsızlığı sarar benliğini.

Hayatını ertelersin, hayatı sona erecek o çok değer verdiğin birine eşlik etmek için. Hayat kutsallığını işte bu tecrübelerin içinde bir daha gösterir. Hiçbir şey sevdiklerinden daha değerli değildir.


Hiç ömrünü tamamlamayı bekleyen bir kıymetlinize eşlik ettiniz mi? Ettiyseniz siz de bilirsiniz eşlik ettiğiniz günlerin diğerlerinden farkını. Rüzgar vardır, üşümezsiniz, üstelik tüm kalbinizde yakıcı bir sıcaklık. Bu günlerde onun için yapabildikleriniz her neyse odur hayatınız. Gerisi hikaye.

2 yorum:

  1. Yıllar süren felç durumu ve tedavi sürecini müteakiben 39 gün süren yoğun bakım ve takdir i ilahi.
    Her şey bir tarafa geride kalan tatlı iç huzur...evlatlık vazifesini yerine getirmenin ve babamın hoşnut vedasının bıraktığı o huzur.
    Ötesi zaten her canlı için kaçınılmaz son..önemli olan ise finali güzel yapabilmek.

    YanıtlaSil
  2. Duygularınızı paylaştığınız için teşekkür ederim.

    YanıtlaSil